Mamo, ja zrobię!

  • 5,0
  • 0
Mamo, ja zrobię!
Mamo, ja zrobię!

Mamo, ja zrobię!

  • 5,0
  • 0

Mamo, ja zrobię!?

Pomoc w obowiązkach domowych to miła rzecz, a jednak panuje przekonanie, że „sama zrobię to lepiej”. No to jak? Dzieciaki bardziej pomagają czy przeszkadzają w pracach codziennych?

Marka Indesit zleciła stworzenie raportu na temat podziału obowiązków w gospodarstwach domowych. Wynika z niego, że dzieci tylko czasami pomagają w domu (jak zadeklarowało 55% ankietowanych rodziców), a niewiele ponad 10% – zawsze.

Choć dalej panuje przekonanie, że dorośli zrobią to lepiej lub „po co poprawiać i robić dwa razy”, warto uczyć swoje pociechy regularnego wykonywania małych obowiązków domowych od najmłodszych lat.

Taka pomoc może odbywać się przez zabawę! Dzieci zazwyczaj wykonują obowiązki, gdy rodzice o to poproszą. Daj swojemu dziecku czas na wykonywanie zadań i nie bój się zaangażowania go w sprzątanie czy gotowanie. Nawet jeśli coś się nie uda – co z tego? Przynajmniej spędzicie razem czas! A to wszystko w ramach realizacji idei #DoItTogether, czyli #ZróbmyToRazem – poprzez kampanię marka Indesit już od kilku miesięcy zachęca do wspólnego wykonywania obowiązków domowych przez wszystkich członków rodziny.

Oczywiście szanuj także jego czas – młodzi mają własne obowiązki, na przykład szkolne. Dzięki zrównoważonemu podejściu nauczy się dzielić swój czas i planować pracę.

Angażowanie dziecka w codzienne obowiązki nauczy go pewnych naturalnych zachowań w dorosłym życiu. Daj mu się wykazać, a sobie daj miejsce na odpoczynek. Dzielenie obowiązków domowych to nic złego!

Oceń przepis 5,0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mamo, ja zrobię!
Średnia ocena: 5,0
Ilość ocen: 46